Aktualności

RODO - aktualizacja polityki prywatności

Dodano: 2018-05-24 12:13:04

Szanowni Państwo,
z dniem 25.05.2018 r. zacznie obowiązywać unijne rozporządzenie dotyczące ochrony danych osobowych - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane, jako "RODO").
W związku z powyższym informujemy, że Wielkopolski Instytut Psychoterapii  Gabinet Psychiatryczny Rafał Antkowiak  Ośrodek Psychoterapii Dzieci i Młodzieży oraz Szkoleń Podyplomowych , zwany dalej WIP DZMR, jest administratorem Państwa danych osobowych,  aktualizuje zasady ich przechowywania  i przetwarzania  tak, aby spełniały wymagania nowego prawa.
Prosimy o zapoznanie się z załączonym dokumentem (pacjenci - LINK, uczestnicy szkoleń - LINK) , w którym znajdziecie Państwo informacje na temat celu i zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych przez WIP DZMR oraz o przysługujących Państwu w związku z tym prawach.

Jednocześnie informujemy, iż pozwalamy sobie przyjąć, że brak reakcji  na poniższą informację jest zgodą na pozostawienie Państwa danych osobowych w naszej bazie i możliwość ich przetwarzania. Jeśli nie wyrażają Państwo takiej zgody prosimy o informację na adres info@wip-dzmr.poznan.pl.
Oczywiście możecie Państwo wycofać swoje dane w dowolnym momencie.

                

Wywiad z dr Arno Remmersem

Dodano: 2018-03-23 12:01:40

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wywiadu z dr Arno Remmersem. Jest on certyfikowanym psychoterapeutą, lekarzem internistą, superwizorem, wykładowcą Akademii Psychoterapii w Wiesbaden, współzałożycielem i członekiem zarządu WAPP. To autor licznych publikacji, książek z zakresu psychoterapii psychodynamicznej i transkulturowej. Prowadzi wykłady i seminaria na całym świecie (Niemcy, Albania, Austria, Boliwia, Bułgaria, Chiny, Kosowo, Litwa, Łotwa, Niemcy, Macedonia, Rumunia, Ukraina, Rosja, Turcja, Polska).


W czerwcu pojawi się na konferencji "Umysł i Ciało" we Wrocławiu! Posłuchajcie w jaki sposób opowiada o swoim zawodzie, technikach pracy z pacjentem oraz dlaczego uważa, że tematyka zaburzeń psychosomatycznych jest ważna! 

Kliknij tutaj:  https://www.youtube.com/watch?v=l6jH_-YTGmc 

 

Wszystkie informacje o konferencji znajdują się tutaj: http://konferencja.wip.wroclaw.pl/   

Grupa terapeutyczna doświadczania i rozwoju dla młodzieży z symptomami uzależnienia od Internetu

Dodano: 2018-02-19 19:14:49

Grupa terapeutyczna doświadczania i rozwoju dla młodzieży

z symptomami uzależnienia od Internetu

„Być w sieci?  Pająkiem?… czy muchą…”

 

Korzystanie z technologii informatycznych jest naturalnym aspektem życia każdego młodego człowieka. Również w obszarze edukacji korzystanie z Internetu jest powszechne, wobec tego współczesna młodzież korzysta z niego „chcąc nie chcąc” – ciągle. 

Współczesny młody człowiek, który nie ma w domu komputera/ telefonu/ konsoli, najnowszej generacji - rzecz jasna – narażony jest na alienację społeczną i często kpiny ze strony rówieśników. Generalnie oznacza to, że młody człowiek nie ma wyjścia – musi być „podłączony” do sieci.

Korzystanie z urządzeń multimedialnych przez młodzież dla wielu (większości?) rodziców nosi znamiona uzależnienia: długie godziny spędzane przed komputerem czy robienie wszystkiego z telefonem w dłoni, zaniedbywanie obowiązków domowych, szkolnych, niechęć do kontaktu z rodziną i inne, to częste problemy zauważane przez rodziców. Niepokoi reakcja złości na próby ograniczenia kontaktu z siecią.

Aby móc jednak uznać, że zachowanie dziecka nosi znamiona uzależnienia od Internetu trzeba stwierdzić występowanie typowych objawów uzależnienia. Jest ono trudne do zdiagnozowania ze względu na generalne nadużywanie multimediów przez młodzież,             a niepokojące objawy są zwykle minimalizowane przez nastolatków, którzy podkreślają niezrozumienie przez starsze pokolenie sytuacji i potrzeb współczesnej młodzieży.

Jednakże każde uzależnienie może mieć poważne skutki dla rozwoju młodego człowieka, utrudnia prawidłowy rozwój emocjonalny i społeczny, utrudnia rozwijanie kompetencji skutecznego radzenia sobie w realnym świecie oraz kształtowanie zdolności adaptacyjnych w różnych sytuacjach życiowych. Zatem uzależnienie może mieć bardzo destrukcyjne konsekwencje dla rozwoju osobowości dziecka.

 Symptomy uzależnienia od Internetu to zwłaszcza:

1.Niezwiązany z rzeczywistością dziecka przymus korzystania z Internetu.

2.Ograniczenie innych aktywności życiowych, wcześniej lubianych.

 1. Brak zainteresowania innymi aspektami rzeczywistości, ważnymi sprawami, generalnie „własnym życiem”.
 2. Problemy w radzeniu sobie ze zwykłymi sprawami życiowymi, obniżenie zdolności adaptacyjnych.
 3. Zmiana w funkcjonowaniu społecznym (ograniczenie kontaktu z realnymi rówieśnikami, odsuwanie się od rodziny, brak zainteresowania innymi, niechęć dziecka do opowiadania o tym, co robi w sieci, kogo poznaje).
 4. Dezorganizacja funkcjonowania w sytuacji odcięcia od sieci.
 5. Zmiana w funkcjonowaniu emocjonalnym, zwłaszcza wzrostu agresji, smutku, apatii.

 

Grupa dla młodzieży w wieku 13 - 16 lat, grupa koedukacyjna.

Zasady:

1) Zakwalifikowanie do grupy poprzedzone będzie indywidualnym spotkaniem            z osobami prowadzącymi, w razie potrzeby możliwe będzie  badanie przez lekarza psychiatrę, grupa adresowana do młodych ludzi z rozpoznaniem różnych podtypów uzależnienia od multimediów, w różnych sytuacjach życiowych oraz z różnym rozpoznaniem klinicznym.  

2) Każdy uczestnik przechodzi pewne etapy terapii w swoim tempie i zgodnie ze swoimi potrzebami, korzystając równocześnie z dynamiki i procesu grupowego, nawiązując relacje  społeczne z rówieśnikami w naturalny sposób, doświadczając siebie w różnych sytuacjach.

3)  Zachowania świadczące o uzależnieniu są symptomem – objawem - efektem splotu różnych czynników (psychologicznych, rozwojowych, rodzinnych i In.), wobec tego konieczne jest zdiagnozowanie ich i odniesienie w procesie terapeutycznym. To oznacza, że symptomy zależności od Internetu są niejako wtórne wobec wcześniejszych problemów natury psychologicznej i mogą być traktowane jako próba poradzenia sobie z emocjami wynikającymi z sytuacji życiowej dziecka.

4) Głównymi zadaniami terapeutycznymi będą: rozwijanie kompetencji społecznych, rozwijanie samoświadomości i wiedzy na temat swojego funkcjonowania, rozpoznawanie swoich potrzeb i emocji, umiejętności bycia w grupie, rozwijanie umiejętności komunikowania swojego życia psychicznego, nazywania, definiowania, wnioskowania w jego obszarze.

5) Wątki do pracy indywidualnej (w formie sesji indywidualnych lub rodzinnych) natomiast wynikać będą z przechodzenia kolejnych stopni zaawansowania w pracę nad sobą. Wsparciem terapeutycznym objęci zostaną też rodzice.  

 

Nadrzędnym celem tak rozumianej grupy terapeutycznej jest wobec tego umożliwienie wieloaspektowego doświadczania własnej potrzeby autentycznych bezpośrednich relacji społecznych, doświadczania więzi społecznych, zaufania, bezpieczeństwa, przynależności wsparcia w zrozumieniu własnych przeżyć i problemów w interpretacji działania innych osób, wspólnego rozwiązywania problemów i in., czyli tego, czego w konkretnej rzeczywistości brakowało. Spotkania będą realizowane w różnorodnej formie, również w formie zajęć sportowych i terenowych.         

 

Etapy pracy:

 1. poznanie i integracja grupy, wypracowanie zasad bycia i pracy w grupie, kwestii zaufania, poczucia bezpieczeństwa, ale też luzu i swobody (grupa młodzieżowa).
 2. praca nad samoświadomością , poznaniem siebie (mocne i słabe strony), radzenie sobie w relacjach społecznych, trenowanie i rozwijanie umiejętności.
 3. rozpoznawanie i radzenie sobie z emocjami, własnymi i cudzymi, radzenie sobie ze stresem, regulowanie własnego nastroju.
 4. aspekty uzależnienia: rozpoznawanie symptomów, własnej bezradności, systemów „iluzji i zaprzeczeń” i inne kwestie terapii uzależnień,
 5. rozwijanie kompetencji społecznych i podejmowanie działań wobec sytuacji/czynników, które poprzedziły „zatopienie w wirtualnej toni”.
 6. wypracowanie nowych sposobów korzystania z Internetu.  

 

 

 Prowadzący:

Monika Pająk – Kowalska: psycholog, psychoterapeuta,

Danuta Piegowska: psycholog, psychoterapeuta,

Antoni Sprengel: wolontariusz,

 

Terminarz spotkań: grupa pracuje w czwartki w godz. 16.00 – 18.00

15.03., 29.03 ,12.04 ,26.04. ,10-.05., 24.05 ,14.06., 28.06

 

 Konsultacje dla rodziców: 1x w miesiącu.

Spotkania terapeutyczne – w zależności od potrzeb.

Koszt: 150 zł za spotkanie, możliwość opłacenia całego cyklu z góry, terminy podajemy z góry, bo ważne żeby być na wszystkich, nieobecność dziecka nie zwalnia z opłaty.

Grupa kończy pracę przed wakacjami, podczas wakacji mogą odbywać się sesje terapii indywidualnych i rodzinnych. Po wakacjach grupa może pracować dalej i podjąć kolejny kontrakt terapeutyczny.

 

UWAGA! Trwa nabór do grupy, która spotkania zacznie we wrześniu. Serdecznie zapraszamy!

Zmiana lokalizacji WIP DZMR

Dodano: 2018-02-02 13:20:13

Szanowni Państwo,

informujemy, że 1 lutego zmieniliśmy siedzibę. Znajdziecie nas na ul. Ścinawskiej 3 w Poznaniu.

 

Terapia koherencji i prokrastynacja

Dodano: 2018-01-24 12:53:25

Szanowni Państwo,

informujemy, że zostało kilka miejsc na warsztat Michała Jasińskiego o terapii koherencji i prokrastynacji.

Zajęcia odbędą się 2-3.02 w nowej siedzibie WIP DZMR na ul. Ścinawskiej 3.

 

Serdecznie zapraszamy!

Terapia koherencji i prokrastynacja

Dodano: 2017-11-23 13:43:17

Szanowni Państwo,

informujemy, iż planowane na grudzień szkolenie z terapii koherencji i prokrastynacji przekładamy na 2-3.02.2018 r.

Jeszcze przez tydzień, do 1.12 obowiązuje niższa opłata.

Serdecznie zapraszamy!

Nowa oferta szkoleń w WIP DZMR

Dodano: 2017-09-12 17:55:39

Szanowni Państwo,

powakacyjnie zapraszamy do zapoznania się ze zaktualizowaną ofertą szkoleniową naszego Instytutu.

Zapraszamy między innymi na Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, szereg szkoleń dotycząch terapii koherencji oraz wiele innych.

Szczegóły w zakładce: Szkolenia.

"Popiół i diament" - przewartościowanie kryzysu w pracy terapeutycznej z parą

Dodano: 2017-05-12 12:31:00

Szanowni Państwo,

serdecznie zachęcamy do udziału w szkoleniu organizowanym przez Wielkopolski Instytut Psychoterapii znajdujący się przy ul. Junackiej 34. 

Termin: 9-10.06.2017

Osoba prowadząca: Elżbieta Czapiewska- Zejden
Koszt: 380zł (oferujemy 30% zniżki dla studentów)

Celem szkolenia jest wprowadzenie uczestników w założenia pozytywnej teorii kryzysów i jej szerokich zastosowań w praktyce klinicznej. Autorka prezentuje przykłady pracy terapeutycznej z parami. Strategiczne podejście ukierunkowuje proces psychoterapii na szukanie dróg wyjścia z kryzysu i ,,budowanie nowego mostu”.

Osoby chętne prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy do 22.05.2017
Kontakt z Wielkopolskim Instytutem Psychoterapii – tel. (61)8629899, info@wip.poznan.pl

Warsztaty Michała Jasińskiego - terapia koherencji

Dodano: 2017-04-25 14:39:49

Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że warsztat Michała Jasińskiego "Terapia koherencji", który odbędzie się 19 i 20 maja w Poznaniu, to pierwszy przystanek na drodze ku zdobyciu szerokiej i praktycznej wiedzy dotyczącej tego podejścia. W planach mamy następujące wydarzenia:

 • Superwizja w terapii koherencji - 7.12.2017 r.
 • Terapia koherencji i prokrastynacja - 8-9.12.2017 r.
 • Warsztat zaawansowany z terapii koherencji - 13-14.04.2018 r.

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się: zakładka SZKOLENIA

Terapia koherencji 19-20 maja

Dodano: 2017-04-06 09:57:21

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż z powodu ogromnego zainteresowania warsztatem "Terapia koherencji", organizowanego przez WIP DZMR 19-20.05.2017 jesteśmy zmuszeni przenieść przedsięwzięcie do Hotelu Forza (ul. Dworska 1, Poznań).
Zostało już tylko kilka wolnych miejsc, zainteresowanych zachęcamy do szybkiego podjęcia decyzji o udziale w warsztacie

Zaburzenia odżywiania 21-22.04

Dodano: 2017-04-05 16:04:08

Szanowni Państwo,
przypominamy, że 21-22.04 odbędzie się u nas warsztat dotyczący zaburzeń odżywiania.
Zajęcia na temat anoreksji, bulimii i napadowego objadania się poprowadzi dr Rafał Antkowiak.

Zostało kilka wolnych miejsc, serdecznie zapraszamy do zapisywania się przez stronę, zakładka: Szkolenia - Psychoterpia Dzieci i Młodzieży.

Ważny komunikat

Dodano: 2017-03-06 15:54:15

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, wraz z Sekcją Psychoterapii i Komisją Certyfikatów Psychoterapeutycznych, wyraża zasadnicze wątpliwości i zaniepokojenie w związku z szeroko nagłaśnianą w ostatnim czasie propozycją szkoleniową prywatnej firmy określającej się jako "Europejski Instytut Psychologii i Psychoterapii". Firma ta organizuje "Studium Dokształcające z zakresu terapii indywidualnej, par i rodzinnej". Program przewiduje 120 godzin szkolenia w ciągu 6 miesięcy, realizowanych wyłącznie na platformie interaktywnej i przeznaczony jest dla osób mających licencjat "z zakresu psychologii, psychiatrii, socjologii i innych dyscyplin", a w jego braku (czyli dla osób z wykształceniem średnim) organizatorzy proponują zakwalifikowanie na kurs po sprawdzeniu wiedzy w trybie online. Organizatorzy szkolenia podają, że "absolwenci szkolenia będą mogli diagnozować i prowadzić terapię indywidualną, par i rodzin".

Propozycja ta jest w najwyższym stopniu nierzetelna i nieetyczna. Proces szkolenia psychoterapeutycznego nie może dokonać się w pół roku, podobnie jak niemożliwa jest półroczna specjalizacja medyczna. Przygotowanie specjalistyczne przygotowujące do prowadzenia terapii osób z zaburzeniami zdrowia psychicznego (w tym zaburzeń lękowych, stresu pourazowego), zgodnie ze standardami Europejskiego Towarzystwa Psychoterapii (EAP), a także wymogami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego) to ok. 1250 godz. szkolenia w ciągu 4 lat, w tym wiele godzin praktyki terapeutycznej, stażu, superwizji i terapii własnej. Takie szkolenie prowadzi do uzyskania certyfikatu psychoterapeutycznego, który jest uprawnieniem do samodzielnego stosowania psychoterapii.

 

Ogłoszenie "Europejskiego Instytutu Psychologii i Psychoterapii" o kształceniu terapeutów wprowadza w błąd potencjalnych słuchaczy, jakoby mogli oni w wyniku tego studium prowadzić „terapię indywidualną, par i rodzin”, m. in. stosować opisywane metody w „terapii zaburzeń lękowych i zaburzeń więzi, stresu pourazowego”. 120 godzin zajęć w trybie online w żadnym razie nie zapewni niezbędnych do tego kwalifikacji. Wyrywkowe zaoczne uczenie technik osób, które nie są do tego odpowiednio przygotowane, czyli nie będących w trakcie, lub po całościowym szkoleniu psychoterapeutycznym obejmującym m. in. staże kliniczne i terapię własną stwarza potencjalne niebezpieczeństwo dla przyszłych odbiorców "usług" absolwentów tego rodzaju szkolenia..

Z informacji nie wynika co to jest Europejski Instytut Psychologii i Psychoterapii, jaki jest jego status formalny, pozycja naukowa, uprawnienia do prowadzenia szkoleń specjalistycznych, kto nim zarządza i kto jest jego pracownikiem. Spośród osób wymienianych jako prowadzący zajęcia nie ma nikogo, kto miałby uznany certyfikat psychoterapeuty. Są tam natomiast osoby z wykształceniem psychologicznym, które uczestnicząc w tak opisanym przedsięwzięciu naruszają etyczne ramy swojego zawodu.

Sposób promowania "Studium" zawierający nieprawdziwe sformułowania nastręcza wątpliwości co do rzetelności organizatorów, a także co do ich dbałości o potrzeby i interesy osób wymagających pomocy psychoterapeutycznej. Jest to szczególnie niebezpieczne w czasie, gdy jest coraz większe zapotrzebowanie na  profesjonalną pomoc z powodu zaburzeń i chorób psychicznych.  Informujemy zatem wszystkich członków Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, absolwentów wyższych uczelni, a także inne osoby zainteresowane, w tym potencjalnych pacjentów, o wątpliwościach dotyczących faktycznych kompetencji uzyskanych w wyniku ukończenia tego Studium. W myśl istniejących obecnie regulacji osoby kończące takie szkolenie nie będą miały nawet wstępnych kwalifikacji psychoterapeutycznych.

Szkolenia z cyklu psychoterapii dzieci i młodzieży

Dodano: 2017-03-06 10:10:05

Szanowni Państwo! Przypominamy, że trwają zapisy na szkolenia z cyklu psychoterapii dzieci i młodzieży.
Przed nami:
1. Diagnostyka i terapia dzieci i młodzieży z ADHD (31.03-1.04),
2. Zaburzenia odżywiania (21-22.04)
3. Uzależnienia okresu adolescencji (12-13.05)
4. Zaburzenia nastroju (13-14.10)
5. Lęk i zaburzenia psychosomatyczne (24-25.11)

Więcej informacji w zakładce: Szkolenia

Serdecznie zapraszamy!

 

"Neuronauka dla klinicystów" - ważna informacja!

Dodano: 2017-02-13 15:51:36

Szanowni Państwo,

w 2016 r. otrzymaliśmy tragiczną wiadomość o śmierci p. Annellen Simpkins. W ostatnich dniach kolejną złą, że przyjazd dra Alexa Simpkinsa jest niemożliwy. W tej sytuacji Komitet Organizacyjny podjął decyzję o odwołaniu Konferencji „Neuronauka dla Klinicystów” i warsztatu pokonfrencyjnego.

Bardzo Państwa przepraszamy. Gwarantujemy 100% zwrot wpłat.

Wszystkim Państwu a szczególnie osobom, które były zainteresowane warsztatem przedkonferencyjnym Michała Jasińskiego na temat terapii koherencji (podejścia łączącego idee konstruktywistyczne z odkryciami neuronauki ) w dniu 18.05.2017 r. postanowiliśmy stworzyć możliwość udziału w warsztacie „Terapia koherencji” w szerszej formule tj. przez dwa dni w terminie 19-20.05.2017, w piątek w godzinach 11.00-19.00 a w sobotę 9.00-16.00.

W ramach części praktycznej warsztatu poruszone zostaną następujące zagadnienia: 

 1. Specyfika relacji terapeutycznej w terapii koherencji.
 2. Fazy procesu terapeutycznego. Mapa, wskazówki i pułapki.
 3. Metodyka pracy doświadczeniowej zgodnej z zasadą koherencji – strategie i techniki pozwalające na dotarcie do nieświadomych, adaptacyjnych konstrukcji i ich trwałą zmianę bez przeciwdziałania symptomowi. Jak sprawić, by klient przeżywał opisywaną rzeczywistość, a nie jedynie o niej mówił?
 4. Zmiana transformatywna i rekonsolidacja pamięci  – jak w kluczowym momencie terapii doprowadzić  do ustąpienia symptomu i zapewnić trwałość tej zmiany?

W trakcie warsztatu przeanalizujemy również przypadki klientów prezentujących różne objawy, obejrzymy też fragmenty wideo z sesji terapeutycznej przeprowadzonej przez Bruce’a Eckera i dogłębnie ją przeanalizujemy. Sporo miejsca poświęcimy także na ćwiczenia praktyczne, m.in. role-playing i pracę w małych grupach.

Celem warsztatu jest zapoznanie Państwa z teorią i praktyką terapii koherencji na poziomie, który pozwoli Państwu używać przynajmniej część z proponowanych metod we własnej praktyce terapeutycznej.

Michał Jasiński prowadził już dwudniowe warsztaty dotyczące terapii koherencji w różnych miejscach w Polsce i były one przyjmowane z dużym entuzjazmem. Szczególnie analiza nagrań wideo prowadzonych przez twórcę tego kierunku Bruca Eckera jak również demonstracje z uczestnikami zajęć prowadzone przez Michała Jasińskiego spotykały się z bardzo życzliwym przyjęciem.

 

 

Osoby, które chciałyby uczestniczyć w dwudniowej formule warsztatu Michała Jasińskiego prosimy o kontakt z sekretariatem WIP-u. ( tel. 601-862-693, info@wip-dzmr.poznan.pl).

 

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Konferencji „Neuronauka dla Klinicystów”

Rafał Antkowiak

Wolne miejsca na warsztat "Diagnostyka i terapia zaburzeń ze spectrum autyzmu".

Dodano: 2017-01-24 10:37:50

Szanowni Państwo,
są jeszcze miejsca na warsztat "Diagnostyka i terapia zaburzeń ze spectrum autyzmu", który zostanie poprowadzony 17-18.02.2017 r. przez Kierownika Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży UM w Poznaniu, dr hab.n.med. Agnieszkę Słopień oraz adiunkta Zakładu Pedagogiki Specjalnej UAM w Poznaniu, członka zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem ProFUTURO dr Anetę Wojciechowską. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o zapisanie się na warsztat i dokonanie wpłaty do 3 lutego 2017r.

Serdecznie zapraszamy.

Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży

Dodano: 2017-01-13 14:40:45

Szanowni Państwo,

z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych, jesteśmy zmuszeni odwołać przyszłotygodniowe szkolenie "Rodzicielska obecność" oraz całe Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w jego pierwotnej formie.

Niemniej jednak nadal istnieje możliwość zapisania się na pojedyncze warsztaty do czego serdecznie zachęcamy.

Lista szkoleń znajduje się w zakładce: Szkolenia: Psychoterapia Dzieci i Młodzieży.

Neuronauka dla klinicystów - niższe opłaty do 17 lutego!

Dodano: 2017-01-11 12:29:46

Szanowni Państwo,

wychodząc na przeciw Państwa uwagom, dotyczącym faktu, iż niższy próg opłaty konferencyjnej zbiegł się z okresem świąt, wyjazdów itp., zdecydowaliśmy przedłużyć okres niższej opłaty do 17 lutego.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze streszczeniami wystąpień prelegentów. W najbliższym czasie zamieścimy wywiad z Alexandrem Simpkinsem - prowadzącym szkolenie "Neuronauka dla klinicystów".

Wszystkie konferencyjne aktualności na stronie: www.szkoleniapsychoterapia.pl oraz na naszym facebooku.

Zaawansowane metody praktyki narracyjnej 3-4.12.2016

Dodano: 2016-11-14 09:42:03

Szanowni Państwo,

informujemy, że zostały ostatnie wolne miejsca na warsztat dotyczący terapii narracyjnej, który poprowadzą Pani Maria Kasprowicz i Pan Szymon Chrząstowski.

Szczegółowe informacje w zakładce "Szkolenia".

 

Serdecznie zapraszamy!

Program szczegółowy Konferencji

Dodano: 2016-09-21 15:04:37

Szanowni Państwo,

z radością informujemy, iż w zakładce "Szkolenia" jest już dostępny szczegółowy program Konferencji "NEURONAUKA DLA KLINICYSTÓW - DO CZEGO POTRZEBNA JEST NEURONAUKA PSYCHOTERAPEUCIE?".

Jednocześnie przypominamy, że 30.09 mija termin, w którym możecie Państwo wziąć udział w organizowanym przez nas wydarzeniu za najniższą opłatą.

 

Serdecznie zapraszamy!

Konferencja - Neuronauka dla klinicystów. Do czego potrzebna jest neuronauka psychoterapeucie?

Dodano: 2016-06-16 12:04:39

Dynamicznie rozwijająca się w ostatnich latach nowa dyscyplina naukowa jaką jest neuronauka dostarcza coraz więcej informacji na temat funkcjonowania mózgu człowieka. Z odkryć tych, w głównej mierze korzystają takie dziedziny kliniczne,  jak psychiatria i neurologia. Jednak coraz więcej dowodów wskazuje na to, że terapia słowem czyli psychoterapia, wpływa zarówno na funkcjonowanie jak i na strukturę mózgu. Jeden z rozdziałów książki pt ”Neuroscience for Clinicians” autorstwa Annellen i Aleksandra Simpkinsów (USA), gości naszej konferencji, nosi tytuł: Jak psychoterapia zmienia mózg?

Podczas konferencji podejmiemy dyskusję na temat tego, jak psychoterapeuci mogą, implementować wiedzę płynąca z odkryć neuronauki w ramach swojej praktyki klinicznej.

Uzupełnieniem jednodniowej konferencji z udziałem wybitnych psychoterapeutów i badaczy  z Polski i z zagranicy będzie dwudniowy warsztat pokonferencyjny, prowadzony przez Simpkinsów, mówiący  o zastosowanich odkryć neuronaukowych  w praktyce terapeutycznej.  Z kolei warsztat przedkonferencyjny , który poprowadzi Michał Jasiński, będzie dotyczył terapii koherencji. Jest to stosunkowo nowe podejście oparte na doświadczeniu, które integruje idee konstruktywistyczne z odkryciami neuronauki, głównie procesami rekonsolidacji pamięci.

Wystąpienia gości zagranicznych będą tłumaczone na język polski.

Neuronauka dla klinicystów

Dodano: 2016-06-07 15:23:28

Szanowni Państwo,

informujemy, że nasz Instytut przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Rozwoju Psychoterapii, organizuje konferencję, która odbędzie się 19.05.2017 r. pod hasłem:

NEURONAUKA DLA KLINICYSTÓW - do czego potrzebna jest neuronauka psychoterapeucie?

 

Przed konferencją (18.05.2017) odbędzie się warsztat poświęcony tematyce terapii koherencji, który poprowadzi Pan Michał Jasiński.

Po konferencji (20 - 21.05.2017)odbędzie się dwudniowy warsztat pt.: Neuronauka dla klinicystów, który poprowadzą Państwo Annellen i Alexander Simpkinsowie (USA).

 

Więcej informacji w zakładce "Szkolenia".

Serecznie zapraszamy do zapisów!

Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży

Dodano: 2016-06-07 15:16:45

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że ruszają zapisy na

STUDIUM PSYCHOTERAPII DZIECI I MŁODZIEŻY

Więcej informacji w zakładce "Szkolenia".

Serdecznie zapraszamy!

Wywiad z Michałem Jasińskim

Dodano: 2016-03-15 15:04:05

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do lektury wywiadu z Panem Michałem Jasińskim, który w kwietniu poprowadzi szkolenie na temat terapii koherencji.

Wywiad znajdziecie Państwo na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Wielkopolski-Instytut-Psychoterapii-755961527785526/?fref=ts

Szkolenie "Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, napadowe objadanie się)"

Dodano: 2016-03-07 13:09:26

Szanowni Państwo,

informujemy, że szkolenie dotyczące zaburzeń odżywiania zostaje przełożone na 7 - 8.10.2016 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Michał Jasiński o terapii koherencji

Dodano: 2016-03-04 15:15:53

Wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych

Dodano: 2016-02-23 16:16:02

Szanowni Państwo,

przypominamy, iż nasz Instytut jest wpisany do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu pod numerem ewidencyjnym: 2.30/00033/2016.

 

III EDYCJA KURSU DO CERTYFIKATU PSYCHOTERAPEUTY

Dodano: 2016-02-16 18:57:09

Szanowni Państwo,

Zapraszamy osoby chętne do uczestnictwa w kolejnej edycji Kursu do Certyfikatu Psychoterapeuty do składania ankiet w sekretariacie Wielkopolskiego Instytutu Psychoterapii przy ul. Promienistej 30A/2.

Ze względu na przedłużającą się rekrutację, przyjmujemy zgłoszenia do końca marca.

 

Termin zgłoszeń na wiosenną edycję upływa z dniem 31.03.2016r.

Wywiad z doktorem Szymonem Chrząstowskim

Dodano: 2016-02-01 15:15:53

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do lektury wywiadu z doktorem Szymonem Chrząstowskim, prowadzącym zbliżającego się szkolenia "Terapia narracyjna w praktyce".

Rozmowę przeprowadzoną z naszym Gościem przez doktora Rafała Antkowiaka znajdą Państwo na naszym profilu facebookowym:

https://www.facebook.com/Wielkopolski-Instytut-Psychoterapii-755961527785526/?fref=nf

Dyskusje z Mistrzami

Dodano: 2015-09-09 12:06:23

Szanowni Państwo,

informujemy, że w Instytucie mają miejsce cykliczne spotkania pt. Dyskusje z Mistrzami, podczas których odbywają się projekcje filmów dotyczących psychoterapii.

Do udziału i dyskusji zapraszamy od godz. 13.00 do 15.00

18.09.2015 - Pozytywna psychologia i psychoterapia, cz. 2: ciąg dalszy wywiadu z Martinem Seligmanem

23.10.2015 - Psychoterapia z niezmotywowanym Klientem, Erving Polster, PhD

20.11.2015 - Gdy ona odchodzi: czteroetapowy model terapii z mężczyznami zmagającymi się z utratą partnerki, Steve Lerner, PhD

18.12.2015 - Analiza Transakcyjna, Mary Goulding, MSW

29.01.2016 - Psychodrama w akcji, Zerka T. Moreno, TEP

12.02.2016 - Psychoterapia oparta na teoriach relacji z obiektem, Jill Savege Scharff, MD

25.03.2015 - Krótkoterminowa psychoterapia psychodynamiczna, Hanna Levenson, PhD

29.04.2016 - Narracyjna terapia z dziećmi, Stephen Madigan, PhD

6.05.2016 - Wywiad z Salvadorem Minuchinem, cz. 2

24.06.2016 - Viktor & I, film Alexandra Vesely'ego o Viktorze Franklu

 

Nowy program szkoleń

Dodano: 2015-09-09 11:55:19

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowym programem szkoleń na lata 2015/2016, dostępnym w zakładce: Szkolenia.Kontakt

 • Od poniedziałku do czwartku 9:00-20:00
 • piątek 9:00-14:00
 • ul. Ścinawska 3, 60-178 Poznań, 60-288 Poznań
 • +48 601 862 693
 • info@wip-dzmr.poznan.pl

Template by TUYO