Aktualności

Nowa oferta szkoleń w WIP DZMR

Dodano: 2017-09-12 17:55:39

Szanowni Państwo,

powakacyjnie zapraszamy do zapoznania się ze zaktualizowaną ofertą szkoleniową naszego Instytutu.

Zapraszamy między innymi na Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży, szereg szkoleń dotycząch terapii koherencji oraz wiele innych.

Szczegóły w zakładce: Szkolenia.

"Popiół i diament" - przewartościowanie kryzysu w pracy terapeutycznej z parą

Dodano: 2017-05-12 12:31:00

Szanowni Państwo,

serdecznie zachęcamy do udziału w szkoleniu organizowanym przez Wielkopolski Instytut Psychoterapii znajdujący się przy ul. Junackiej 34. 

Termin: 9-10.06.2017

Osoba prowadząca: Elżbieta Czapiewska- Zejden
Koszt: 380zł (oferujemy 30% zniżki dla studentów)

Celem szkolenia jest wprowadzenie uczestników w założenia pozytywnej teorii kryzysów i jej szerokich zastosowań w praktyce klinicznej. Autorka prezentuje przykłady pracy terapeutycznej z parami. Strategiczne podejście ukierunkowuje proces psychoterapii na szukanie dróg wyjścia z kryzysu i ,,budowanie nowego mostu”.

Osoby chętne prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy do 22.05.2017
Kontakt z Wielkopolskim Instytutem Psychoterapii – tel. (61)8629899, info@wip.poznan.pl

Warsztaty Michała Jasińskiego - terapia koherencji

Dodano: 2017-04-25 14:39:49

Szanowni Państwo,

z radością informujemy, że warsztat Michała Jasińskiego "Terapia koherencji", który odbędzie się 19 i 20 maja w Poznaniu, to pierwszy przystanek na drodze ku zdobyciu szerokiej i praktycznej wiedzy dotyczącej tego podejścia. W planach mamy następujące wydarzenia:

 • Superwizja w terapii koherencji - 7.12.2017 r.
 • Terapia koherencji i prokrastynacja - 8-9.12.2017 r.
 • Warsztat zaawansowany z terapii koherencji - 13-14.04.2018 r.

Serdecznie zapraszamy do zapisywania się: zakładka SZKOLENIA

Terapia koherencji 19-20 maja

Dodano: 2017-04-06 09:57:21

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż z powodu ogromnego zainteresowania warsztatem "Terapia koherencji", organizowanego przez WIP DZMR 19-20.05.2017 jesteśmy zmuszeni przenieść przedsięwzięcie do Hotelu Forza (ul. Dworska 1, Poznań).
Zostało już tylko kilka wolnych miejsc, zainteresowanych zachęcamy do szybkiego podjęcia decyzji o udziale w warsztacie

Zaburzenia odżywiania 21-22.04

Dodano: 2017-04-05 16:04:08

Szanowni Państwo,
przypominamy, że 21-22.04 odbędzie się u nas warsztat dotyczący zaburzeń odżywiania.
Zajęcia na temat anoreksji, bulimii i napadowego objadania się poprowadzi dr Rafał Antkowiak.

Zostało kilka wolnych miejsc, serdecznie zapraszamy do zapisywania się przez stronę, zakładka: Szkolenia - Psychoterpia Dzieci i Młodzieży.

Ważny komunikat

Dodano: 2017-03-06 15:54:15

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, wraz z Sekcją Psychoterapii i Komisją Certyfikatów Psychoterapeutycznych, wyraża zasadnicze wątpliwości i zaniepokojenie w związku z szeroko nagłaśnianą w ostatnim czasie propozycją szkoleniową prywatnej firmy określającej się jako "Europejski Instytut Psychologii i Psychoterapii". Firma ta organizuje "Studium Dokształcające z zakresu terapii indywidualnej, par i rodzinnej". Program przewiduje 120 godzin szkolenia w ciągu 6 miesięcy, realizowanych wyłącznie na platformie interaktywnej i przeznaczony jest dla osób mających licencjat "z zakresu psychologii, psychiatrii, socjologii i innych dyscyplin", a w jego braku (czyli dla osób z wykształceniem średnim) organizatorzy proponują zakwalifikowanie na kurs po sprawdzeniu wiedzy w trybie online. Organizatorzy szkolenia podają, że "absolwenci szkolenia będą mogli diagnozować i prowadzić terapię indywidualną, par i rodzin".

Propozycja ta jest w najwyższym stopniu nierzetelna i nieetyczna. Proces szkolenia psychoterapeutycznego nie może dokonać się w pół roku, podobnie jak niemożliwa jest półroczna specjalizacja medyczna. Przygotowanie specjalistyczne przygotowujące do prowadzenia terapii osób z zaburzeniami zdrowia psychicznego (w tym zaburzeń lękowych, stresu pourazowego), zgodnie ze standardami Europejskiego Towarzystwa Psychoterapii (EAP), a także wymogami Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego) to ok. 1250 godz. szkolenia w ciągu 4 lat, w tym wiele godzin praktyki terapeutycznej, stażu, superwizji i terapii własnej. Takie szkolenie prowadzi do uzyskania certyfikatu psychoterapeutycznego, który jest uprawnieniem do samodzielnego stosowania psychoterapii.

 

Ogłoszenie "Europejskiego Instytutu Psychologii i Psychoterapii" o kształceniu terapeutów wprowadza w błąd potencjalnych słuchaczy, jakoby mogli oni w wyniku tego studium prowadzić „terapię indywidualną, par i rodzin”, m. in. stosować opisywane metody w „terapii zaburzeń lękowych i zaburzeń więzi, stresu pourazowego”. 120 godzin zajęć w trybie online w żadnym razie nie zapewni niezbędnych do tego kwalifikacji. Wyrywkowe zaoczne uczenie technik osób, które nie są do tego odpowiednio przygotowane, czyli nie będących w trakcie, lub po całościowym szkoleniu psychoterapeutycznym obejmującym m. in. staże kliniczne i terapię własną stwarza potencjalne niebezpieczeństwo dla przyszłych odbiorców "usług" absolwentów tego rodzaju szkolenia..

Z informacji nie wynika co to jest Europejski Instytut Psychologii i Psychoterapii, jaki jest jego status formalny, pozycja naukowa, uprawnienia do prowadzenia szkoleń specjalistycznych, kto nim zarządza i kto jest jego pracownikiem. Spośród osób wymienianych jako prowadzący zajęcia nie ma nikogo, kto miałby uznany certyfikat psychoterapeuty. Są tam natomiast osoby z wykształceniem psychologicznym, które uczestnicząc w tak opisanym przedsięwzięciu naruszają etyczne ramy swojego zawodu.

Sposób promowania "Studium" zawierający nieprawdziwe sformułowania nastręcza wątpliwości co do rzetelności organizatorów, a także co do ich dbałości o potrzeby i interesy osób wymagających pomocy psychoterapeutycznej. Jest to szczególnie niebezpieczne w czasie, gdy jest coraz większe zapotrzebowanie na  profesjonalną pomoc z powodu zaburzeń i chorób psychicznych.  Informujemy zatem wszystkich członków Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, absolwentów wyższych uczelni, a także inne osoby zainteresowane, w tym potencjalnych pacjentów, o wątpliwościach dotyczących faktycznych kompetencji uzyskanych w wyniku ukończenia tego Studium. W myśl istniejących obecnie regulacji osoby kończące takie szkolenie nie będą miały nawet wstępnych kwalifikacji psychoterapeutycznych.

Szkolenia z cyklu psychoterapii dzieci i młodzieży

Dodano: 2017-03-06 10:10:05

Szanowni Państwo! Przypominamy, że trwają zapisy na szkolenia z cyklu psychoterapii dzieci i młodzieży.
Przed nami:
1. Diagnostyka i terapia dzieci i młodzieży z ADHD (31.03-1.04),
2. Zaburzenia odżywiania (21-22.04)
3. Uzależnienia okresu adolescencji (12-13.05)
4. Zaburzenia nastroju (13-14.10)
5. Lęk i zaburzenia psychosomatyczne (24-25.11)

Więcej informacji w zakładce: Szkolenia

Serdecznie zapraszamy!

 

"Neuronauka dla klinicystów" - ważna informacja!

Dodano: 2017-02-13 15:51:36

Szanowni Państwo,

w 2016 r. otrzymaliśmy tragiczną wiadomość o śmierci p. Annellen Simpkins. W ostatnich dniach kolejną złą, że przyjazd dra Alexa Simpkinsa jest niemożliwy. W tej sytuacji Komitet Organizacyjny podjął decyzję o odwołaniu Konferencji „Neuronauka dla Klinicystów” i warsztatu pokonfrencyjnego.

Bardzo Państwa przepraszamy. Gwarantujemy 100% zwrot wpłat.

Wszystkim Państwu a szczególnie osobom, które były zainteresowane warsztatem przedkonferencyjnym Michała Jasińskiego na temat terapii koherencji (podejścia łączącego idee konstruktywistyczne z odkryciami neuronauki ) w dniu 18.05.2017 r. postanowiliśmy stworzyć możliwość udziału w warsztacie „Terapia koherencji” w szerszej formule tj. przez dwa dni w terminie 19-20.05.2017, w piątek w godzinach 11.00-19.00 a w sobotę 9.00-16.00.

W ramach części praktycznej warsztatu poruszone zostaną następujące zagadnienia: 

 1. Specyfika relacji terapeutycznej w terapii koherencji.
 2. Fazy procesu terapeutycznego. Mapa, wskazówki i pułapki.
 3. Metodyka pracy doświadczeniowej zgodnej z zasadą koherencji – strategie i techniki pozwalające na dotarcie do nieświadomych, adaptacyjnych konstrukcji i ich trwałą zmianę bez przeciwdziałania symptomowi. Jak sprawić, by klient przeżywał opisywaną rzeczywistość, a nie jedynie o niej mówił?
 4. Zmiana transformatywna i rekonsolidacja pamięci  – jak w kluczowym momencie terapii doprowadzić  do ustąpienia symptomu i zapewnić trwałość tej zmiany?

W trakcie warsztatu przeanalizujemy również przypadki klientów prezentujących różne objawy, obejrzymy też fragmenty wideo z sesji terapeutycznej przeprowadzonej przez Bruce’a Eckera i dogłębnie ją przeanalizujemy. Sporo miejsca poświęcimy także na ćwiczenia praktyczne, m.in. role-playing i pracę w małych grupach.

Celem warsztatu jest zapoznanie Państwa z teorią i praktyką terapii koherencji na poziomie, który pozwoli Państwu używać przynajmniej część z proponowanych metod we własnej praktyce terapeutycznej.

Michał Jasiński prowadził już dwudniowe warsztaty dotyczące terapii koherencji w różnych miejscach w Polsce i były one przyjmowane z dużym entuzjazmem. Szczególnie analiza nagrań wideo prowadzonych przez twórcę tego kierunku Bruca Eckera jak również demonstracje z uczestnikami zajęć prowadzone przez Michała Jasińskiego spotykały się z bardzo życzliwym przyjęciem.

 

 

Osoby, które chciałyby uczestniczyć w dwudniowej formule warsztatu Michała Jasińskiego prosimy o kontakt z sekretariatem WIP-u. ( tel. 601-862-693, info@wip-dzmr.poznan.pl).

 

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Konferencji „Neuronauka dla Klinicystów”

Rafał Antkowiak

Wolne miejsca na warsztat "Diagnostyka i terapia zaburzeń ze spectrum autyzmu".

Dodano: 2017-01-24 10:37:50

Szanowni Państwo,
są jeszcze miejsca na warsztat "Diagnostyka i terapia zaburzeń ze spectrum autyzmu", który zostanie poprowadzony 17-18.02.2017 r. przez Kierownika Kliniki Psychiatrii Dzieci i Młodzieży UM w Poznaniu, dr hab.n.med. Agnieszkę Słopień oraz adiunkta Zakładu Pedagogiki Specjalnej UAM w Poznaniu, członka zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem ProFUTURO dr Anetę Wojciechowską. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o zapisanie się na warsztat i dokonanie wpłaty do 3 lutego 2017r.

Serdecznie zapraszamy.

Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży

Dodano: 2017-01-13 14:40:45

Szanowni Państwo,

z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych, jesteśmy zmuszeni odwołać przyszłotygodniowe szkolenie "Rodzicielska obecność" oraz całe Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży w jego pierwotnej formie.

Niemniej jednak nadal istnieje możliwość zapisania się na pojedyncze warsztaty do czego serdecznie zachęcamy.

Lista szkoleń znajduje się w zakładce: Szkolenia: Psychoterapia Dzieci i Młodzieży.

Neuronauka dla klinicystów - niższe opłaty do 17 lutego!

Dodano: 2017-01-11 12:29:46

Szanowni Państwo,

wychodząc na przeciw Państwa uwagom, dotyczącym faktu, iż niższy próg opłaty konferencyjnej zbiegł się z okresem świąt, wyjazdów itp., zdecydowaliśmy przedłużyć okres niższej opłaty do 17 lutego.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze streszczeniami wystąpień prelegentów. W najbliższym czasie zamieścimy wywiad z Alexandrem Simpkinsem - prowadzącym szkolenie "Neuronauka dla klinicystów".

Wszystkie konferencyjne aktualności na stronie: www.szkoleniapsychoterapia.pl oraz na naszym facebooku.

Zaawansowane metody praktyki narracyjnej 3-4.12.2016

Dodano: 2016-11-14 09:42:03

Szanowni Państwo,

informujemy, że zostały ostatnie wolne miejsca na warsztat dotyczący terapii narracyjnej, który poprowadzą Pani Maria Kasprowicz i Pan Szymon Chrząstowski.

Szczegółowe informacje w zakładce "Szkolenia".

 

Serdecznie zapraszamy!

Program szczegółowy Konferencji

Dodano: 2016-09-21 15:04:37

Szanowni Państwo,

z radością informujemy, iż w zakładce "Szkolenia" jest już dostępny szczegółowy program Konferencji "NEURONAUKA DLA KLINICYSTÓW - DO CZEGO POTRZEBNA JEST NEURONAUKA PSYCHOTERAPEUCIE?".

Jednocześnie przypominamy, że 30.09 mija termin, w którym możecie Państwo wziąć udział w organizowanym przez nas wydarzeniu za najniższą opłatą.

 

Serdecznie zapraszamy!

Konferencja - Neuronauka dla klinicystów. Do czego potrzebna jest neuronauka psychoterapeucie?

Dodano: 2016-06-16 12:04:39

Dynamicznie rozwijająca się w ostatnich latach nowa dyscyplina naukowa jaką jest neuronauka dostarcza coraz więcej informacji na temat funkcjonowania mózgu człowieka. Z odkryć tych, w głównej mierze korzystają takie dziedziny kliniczne,  jak psychiatria i neurologia. Jednak coraz więcej dowodów wskazuje na to, że terapia słowem czyli psychoterapia, wpływa zarówno na funkcjonowanie jak i na strukturę mózgu. Jeden z rozdziałów książki pt ”Neuroscience for Clinicians” autorstwa Annellen i Aleksandra Simpkinsów (USA), gości naszej konferencji, nosi tytuł: Jak psychoterapia zmienia mózg?

Podczas konferencji podejmiemy dyskusję na temat tego, jak psychoterapeuci mogą, implementować wiedzę płynąca z odkryć neuronauki w ramach swojej praktyki klinicznej.

Uzupełnieniem jednodniowej konferencji z udziałem wybitnych psychoterapeutów i badaczy  z Polski i z zagranicy będzie dwudniowy warsztat pokonferencyjny, prowadzony przez Simpkinsów, mówiący  o zastosowanich odkryć neuronaukowych  w praktyce terapeutycznej.  Z kolei warsztat przedkonferencyjny , który poprowadzi Michał Jasiński, będzie dotyczył terapii koherencji. Jest to stosunkowo nowe podejście oparte na doświadczeniu, które integruje idee konstruktywistyczne z odkryciami neuronauki, głównie procesami rekonsolidacji pamięci.

Wystąpienia gości zagranicznych będą tłumaczone na język polski.

Neuronauka dla klinicystów

Dodano: 2016-06-07 15:23:28

Szanowni Państwo,

informujemy, że nasz Instytut przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Rozwoju Psychoterapii, organizuje konferencję, która odbędzie się 19.05.2017 r. pod hasłem:

NEURONAUKA DLA KLINICYSTÓW - do czego potrzebna jest neuronauka psychoterapeucie?

 

Przed konferencją (18.05.2017) odbędzie się warsztat poświęcony tematyce terapii koherencji, który poprowadzi Pan Michał Jasiński.

Po konferencji (20 - 21.05.2017)odbędzie się dwudniowy warsztat pt.: Neuronauka dla klinicystów, który poprowadzą Państwo Annellen i Alexander Simpkinsowie (USA).

 

Więcej informacji w zakładce "Szkolenia".

Serecznie zapraszamy do zapisów!

Studium Psychoterapii Dzieci i Młodzieży

Dodano: 2016-06-07 15:16:45

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że ruszają zapisy na

STUDIUM PSYCHOTERAPII DZIECI I MŁODZIEŻY

Więcej informacji w zakładce "Szkolenia".

Serdecznie zapraszamy!

Wywiad z Michałem Jasińskim

Dodano: 2016-03-15 15:04:05

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do lektury wywiadu z Panem Michałem Jasińskim, który w kwietniu poprowadzi szkolenie na temat terapii koherencji.

Wywiad znajdziecie Państwo na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Wielkopolski-Instytut-Psychoterapii-755961527785526/?fref=ts

Szkolenie "Zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, napadowe objadanie się)"

Dodano: 2016-03-07 13:09:26

Szanowni Państwo,

informujemy, że szkolenie dotyczące zaburzeń odżywiania zostaje przełożone na 7 - 8.10.2016 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Michał Jasiński o terapii koherencji

Dodano: 2016-03-04 15:15:53

Wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych

Dodano: 2016-02-23 16:16:02

Szanowni Państwo,

przypominamy, iż nasz Instytut jest wpisany do Rejestru Instytucji Szkoleniowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu pod numerem ewidencyjnym: 2.30/00033/2016.

 

III EDYCJA KURSU DO CERTYFIKATU PSYCHOTERAPEUTY

Dodano: 2016-02-16 18:57:09

Szanowni Państwo,

Zapraszamy osoby chętne do uczestnictwa w kolejnej edycji Kursu do Certyfikatu Psychoterapeuty do składania ankiet w sekretariacie Wielkopolskiego Instytutu Psychoterapii przy ul. Promienistej 30A/2.

Ze względu na przedłużającą się rekrutację, przyjmujemy zgłoszenia do końca marca.

 

Termin zgłoszeń na wiosenną edycję upływa z dniem 31.03.2016r.

Wywiad z doktorem Szymonem Chrząstowskim

Dodano: 2016-02-01 15:15:53

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do lektury wywiadu z doktorem Szymonem Chrząstowskim, prowadzącym zbliżającego się szkolenia "Terapia narracyjna w praktyce".

Rozmowę przeprowadzoną z naszym Gościem przez doktora Rafała Antkowiaka znajdą Państwo na naszym profilu facebookowym:

https://www.facebook.com/Wielkopolski-Instytut-Psychoterapii-755961527785526/?fref=nf

Dyskusje z Mistrzami

Dodano: 2015-09-09 12:06:23

Szanowni Państwo,

informujemy, że w Instytucie mają miejsce cykliczne spotkania pt. Dyskusje z Mistrzami, podczas których odbywają się projekcje filmów dotyczących psychoterapii.

Do udziału i dyskusji zapraszamy od godz. 13.00 do 15.00

18.09.2015 - Pozytywna psychologia i psychoterapia, cz. 2: ciąg dalszy wywiadu z Martinem Seligmanem

23.10.2015 - Psychoterapia z niezmotywowanym Klientem, Erving Polster, PhD

20.11.2015 - Gdy ona odchodzi: czteroetapowy model terapii z mężczyznami zmagającymi się z utratą partnerki, Steve Lerner, PhD

18.12.2015 - Analiza Transakcyjna, Mary Goulding, MSW

29.01.2016 - Psychodrama w akcji, Zerka T. Moreno, TEP

12.02.2016 - Psychoterapia oparta na teoriach relacji z obiektem, Jill Savege Scharff, MD

25.03.2015 - Krótkoterminowa psychoterapia psychodynamiczna, Hanna Levenson, PhD

29.04.2016 - Narracyjna terapia z dziećmi, Stephen Madigan, PhD

6.05.2016 - Wywiad z Salvadorem Minuchinem, cz. 2

24.06.2016 - Viktor & I, film Alexandra Vesely'ego o Viktorze Franklu

 

Nowy program szkoleń

Dodano: 2015-09-09 11:55:19

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowym programem szkoleń na lata 2015/2016, dostępnym w zakładce: Szkolenia.Kontakt

 • Od poniedziałku do czwartku 9:00-20:00
 • piątek 9:00-14:00
 • ul. Promienista 30 A/2, 60-288 Poznań
 • +48 601 862 693
 • info@wip-dzmr.poznan.pl

Template by TUYO