Konsultacje psychiatryczne Poznań

W naszym Instytucie współpracujemy tylko z profesjonalistami, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie zawodowe oraz ugruntowaną wiedzę merytoryczną, która stale jest poszerzana przez literaturę oraz udział w konferencjach i szkoleniach. By zapewnić najwyższy poziom usług zachęcamy do nawiązaniu kontaktu z naszą placówką oraz umówienia się na konsultacje psychiatryczne w Poznaniu, które rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące stanu zdrowia swojego lub bliskich osób. Bagatelizowanie objawów może prowadzić do poważnych konsekwencji w przyszłości.

Zajmujemy się prowadzeniem konsultacji psychiatrycznych w Poznaniu dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Każda tego typu wizyta obejmuje diagnozę oraz wdrożenie leczenia, które ma zmierzać do sukcesywnej poprawy poprzez współpracę lekarza z pacjentem. Zachęcamy do skorzystania z konsultacji wszystkich tych, którzy zauważyli u siebie lub u swoich bliskich niepokojące objawy. Pacjenci najczęściej zgłaszają się do nas z zaburzeniami psychotycznymi, zaburzeniami afektywnymi, depresją w różnym stadium, zaburzeniami lękowymi, osobowościowymi, obsesyjno-kompulsywnymi, zaburzeniami odżywiania, zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi, zaburzeniami autystycznymi, a także z trudnościami związanymi z edukacją, wynikającymi z fobii szkolnej lub problemów w odnalezieniu się w relacjach z rówieśnikami.

Konsultacje psychiatryczne

Możliwość konsultacji psychiatrycznych w naszym Instytucie w Poznaniu, to sposób na rozwianie wątpliwości oraz uspokojenie się w sytuacji, gdy podejrzewamy zaburzenia psychiczne u kogoś z naszych bliskich. Szybka reakcja jest szczególnie istotna, ponieważ każda tego typu sytuacja, może prowadzić do poważnych konsekwencji. W przypadku sytuacji pilnych, konsultacje są niezbędne i mogą uratować życie. Jeśli ktoś z naszych bliskich ma silne stany lękowe lub depresyjne oraz przejawia zainteresowanie myślami samobójczymi, wizyta u specjalisty jest absolutną koniecznością.

W przypadkach naprawdę pilnych nasi specjaliści z Poznania są w stanie przyjechać na konsultacje psychiatryczne do domu pacjenta. Natychmiastowa pomoc i rozmowa z zaufanym specjalistą, to szansa na utrzymanie więzi z pacjentem, co w późniejszym etapie może okazać się bardzo pomocne podczas spotkań indywidualnych lub grupowych. Lekarz psychiatra to nie tylko możliwość zapisania leków uspokajających, które ukoją lęk i uspokoją przed kolejnym atakiem, ale to również możliwość pomocy psychologicznej, która w takich sytuacjach jest zdecydowanie bardziej efektywna, aniżeli pomoc farmakologiczna. Żadnych z objawów nie należy bagatelizować, ponieważ każda sytuacja może doprowadzić do poważnych schorzeń. W dzisiejszym świecie ludzie bywają zagubieni, a przez podążanie ścieżką kariery nie potrafią nawiązać wartościowych relacji, które prowadzą do budowania zaufania i bezpieczeństwa więzi z innymi ludźmi.

Template by TUYO