Ośrodek Psychoterapii dla Dzieci, Młodzieży oraz Rodzin i Szkoleń Podyplomowych, placówka Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Psychoterapii

MENU
Jesteś tutaj: Aktualności Terapia skoncentrowana na emocjach (Emotionally Focused Therapy)- kontynuacja

Terapia skoncentrowana na emocjach (Emotionally Focused Therapy)- kontynuacja

Termin: Core I - 7-10.01.2020r.

Core II - 14-17.O4.2020r.

Miejsce: Poznań

Terapia skoncentrowana na emocjach  (EFT) została opracowana przez dr Sue Johnson. EFT jest dobrze opracowaną metodą, opartą o badania, pomagającą parom zbliżyć się do siebie i poradzić sobie z konfliktami w związku.  Model EFT oparty jest na:  teorii przywiązania, nauce o miłości i emocjach oraz psychologii humanistycznej. EFT pomaga parom przejść od  relacyjnego dystresu i dystansu  do bezpieczniejszych i  bliższych relacji. EFT jest uznawany przez Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne  jako empirycznie udowodniony  model oparty na  wynikach  17 z dotychczasowych  dobrze zaprojektowanych badań.  EFT  jest oparty zarówno  na dowodach naukowych jak i  na badaniach empirycznych, oraz wspierany przez liczne badania procesu w EFT.

Kiedy pary są w dystresie, niektóre z nich  walczą i wielokrotnie angażują się w negatywne wzorce obwiniania, krytykowania, obrony i wycofywania się. Często prowadzi to partnerów do powtarzających się wzorców walki, unikania, oddalania się, wycofywania emocjonalnego lub fizycznego czy  wręcz do utraty kontaktu ze sobą  nawzajem. Celem EFT jest zrozumienie, często nie wypowiedzianych,  powodów leżących u podłoża tych wzorców. Dostrzeżenie tych powodów  i związanych z przywiązaniem znaczeń oraz ich wpływu na te wzorce pomaga partnerom w wyrażaniu sobie nawzajem  podatnych na zranienie  emocji.

CORE I i II to kolejne etapy poznawania EFT. Jest to aktywne uczestniczenie w dwóch czterodniowych warsztatach pogłębiających, prowadzonych w małych grupach tzw. Core( max.12-16 osób). Szkolenie to przeznaczone jest dla osób pracujących z parami i dążących do uzyskania dyplomu terapeuty EFT wystawiony przez The International Centre for Excellence in Emotionally Focused Therapy (ICEEF) z siedzibą w Ottawie w Kanadzie.

 

Literatura w języku polskim na temat EFT:

Sue Johnson, Przytul mnie. Siedem rozmów , które zapewnią miłość na całe życie. Laurum, 2014

Sue Johnson, Sens miłości. Instytut Psychologii Zdrowia , 2015

Cena: każdy 4 dniowy zjazd tzw. Core  – 3200 zł

 wpłata za styczniowy zjazd do 7 października 2019r.

wpłata za kwietniowy zjazd do 14 stycznia 2020r.

 

 

Zapisy w sekretariacie

Osoba do kontaktu:

Grażyna Kasprzyk nr tel 608539636

Kontakt z nami

ul. Ścinawska 3, 60-178 Poznań

Pon-Czw 9:00 do 20:00, Pt: 9:00 do 14:00

© wszystkie prawa zastrzeżone