Ośrodek Psychoterapii dla Dzieci, Młodzieży oraz Rodzin i Szkoleń Podyplomowych, placówka Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Psychoterapii

MENU
Jesteś tutaj: O nas

O nas

Korzenie Wielkopolskiego Instytutu Psychoterapii ( WIP) sięgają 1998r., kiedy z inicjatywy czterech osób: E. Czapiewskiej-Zejden, Romana Ciesielskiego,  Rafała Antkowiaka i Krzysztofa Klajsa powstała wielkopolska filia Polskiego Instytutu Ericksonowskiego. W 2010 roku, po zakończeniu współpracy z PIE, powstał Wielkopolski Instytut Psychoterapii, który w obecnym kształcie składa się z dwóch ośrodków: WIP-u Ośrodku Psychoterapii Dzieci, Młodzieży i Rodzin oraz Szkoleń Podyplomowych z lokalizacją na ul. Ścinawskiej 3, którą kieruje Rafał Antkowiak oraz WIP-u Zespołu Specjalistycznych Ośrodków Psychoterapii, Szkoleń i Coachingu, który zlokalizowany jest na ul. Junackiej 34, kierowanym przez Elżbietę Czapiewską-Zejden.    

Kim jesteśmy?

Stanowimy zespół doświadczonych psychologów, lekarzy psychiatrów, psychoterapeutów, specjalizujących się w rożnych dziedzinach psychologii klinicznej i psychiatrii ze szczególnym uwzględnieniem terapii dzieci, młodzieży oraz rodzin.

W naszej pracy terapeutycznej i szkoleniowej respektujemy standardy zawodowe Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Psychologicznego.

Wartości, którymi się kierujemy:

  • uważność i szacunek wobec klienta
  • nieustanne poszerzanie wiedzy i doświadczenia
  • integracja różnych podejść psychoterapeutycznych

 Jak pracujemy?

Integrujemy głównie podejścia: hipnoterapię M.H.Ericksona  oraz systemowe i narracyjne, jednak nie obce są nam poznawczo-behawioralne, psychodynamiczne  oraz strategiczne nastawione na rozwiązanie. Staramy się też być na bieżąco z podejściami opartymi o najnowsze odkrycia neuronauki np. terapia koherencji  czy terapia par skoncentrowana na emocjach ( EFT).

Kontakt z nami

ul. Grotkowska 13b, 60-176 Poznań

Poniedziałek -  Czwartek 9:00 - 20:00
Piątek 9.00 - 14.00

© wszystkie prawa zastrzeżone