Ośrodek Psychoterapii dla Dzieci, Młodzieży oraz Rodzin i Szkoleń Podyplomowych, placówka Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Psychoterapii

MENU
Jesteś tutaj: Psychoterapia Psychoterapia Psychoterapia rodzinna

Psychoterapia rodzinna

W systemie rodzinnym często występują problemy, które dotkliwie wpływają na funkcjonowanie jego członków, pogarszają relację i negatywnie wpływają na wszystkie aspekty życia rodzinnego.  Każda podjęta próba na rzecz rozwiązania powstałego konfliktu nie przynosi oczekiwanych rezultatów a sytuacja tylko się pogarsza. W takim przypadku sugerowana  jest pomoc psychoterapeutyczna. W  naszym instytucie  psychoterapia rodzinna, prowadzona jest przez wykwalifikowanych profesjonalistów podejściu systemowym. Podczas  terapii  nasi specjaliści dbają o komfort i poczucie bezpieczeństwa oraz starają się zrozumieć w czym tkwi problem oraz co jest jego przyczyną. Taki sposób pracy pozwala uczestnikom swobodnie wyrazić swoje zdanie co wpływa na poprawę komunikacji oraz zwiększa poziom współpracy.

psychoterapia rodzinna poznań
psychoterapia rodzinna w poznaniu

Zaskakująco wiele osób nie potrafi rozmawiać o swoich uczuciach co zdecydowanie prowadzi do konfliktów. Praca psychoterapeutyczna ma na celu zmobilizować członków rodziny do rozmów, zwłaszcza na tematy trudne. Nasi specjaliści poprzez obserwację mogą znaleźć metodę , która korzystnie wpłynie na relację oraz pozwoli rozwiązać konflikty.

Od wielu lat nasi specjaliści rodzinni w Poznaniu cieszą się dużym uznaniem wśród szerokiej grupy Pacjentów. Wszystko to za sprawą wartości, którymi każdorazowo staramy się kierować, a są to m.in.:

  • uważność i szacunek wobec klienta
  • nieustanne poszerzanie wiedzy i doświadczenia
  • integracja różnych podejść psychoterapeutycznych

Integrujemy głównie podejścia: ericksonowskie oraz systemowe, jednak nie obce są nam poznawczo-behawioralne, psychodynamiczne oraz strategiczne nastawione na rozwiązanie.

Kontakt z nami

ul. Grotkowska 13b, 60-176 Poznań

Poniedziałek -  Czwartek 9:00 - 20:00
Piątek 9.00 - 14.00

© wszystkie prawa zastrzeżone