Ośrodek Psychoterapii dla Dzieci, Młodzieży oraz Rodzin i Szkoleń Podyplomowych, placówka Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Psychoterapii

MENU
Jesteś tutaj: Psychoterapia Psychoterapia Psychoterapia małżeńska

Psychoterapia małżeńska

Terapia małżeńska Poznań

Bardzo często terapia małżeńska to ostatnia deska ratunku przed całkowitym rozpadem związku. Jeśli partnerzy nie przezwyciężą konfliktów i nieporozumień, to niestety ilość agresji i wzajemnych pretensji wzrasta to niebagatelnych rozmiarów. Nikt nie jest w stanie czuć się dobrze w takiej relacji. Bywają związki toksyczne, gdzie partnerzy mimo wzajemnych krzywd nie potrafią się rozstać, ale niestety nie jest to droga do szczęścia. Warto więc skorzystać z porady specjalisty i uczyć się radzić sobie w takich sytuacjach, bo jest to ważne w każdych relacjach międzyludzkich. Nawet jeśli terapia małżeńska w gabinecie w Poznaniu nie przyniesie pozytywnych rezultatów dla związku, to z pewnością poprawi relacje w kolejnym. W przypadku dzieci warto by wiedziały, że ich rodzice starają się naprawić relacje, ale nigdy nie należy kierować się argumentem, że pozostajemy w związku dla nich. Pozostanie w związku na siłę, dla kogoś innego niż dla siebie nie jest najlepszym rozwiązaniem.

psychoterapia małżeńska poznań
psychoterapia par miasto poznań

Na początku związku zawsze jest kolorowo. Dwoje ludzi otacza się pełnymi fascynacji uczuciami, z radością obserwując łączące ich podobieństwa. Niestety po czasie zauroczenia zdarza się, ze dwoje kochających się ludzi nie potrafi na siebie patrzeć i pozwalać sobie na wzajemną troskę i miłość. Kryzys może pojawić się z różnych powodów. Bardzo często jest to praca, pogoń za karierą, rozłąka wynikająca z pracy w innym mieście czy kraju oraz dzieci. Ogrom domowych i codziennych obowiązków przytłacza i jeśli nie potrafimy mówić o swoich uczuciach, to prędzej czy później musimy je z siebie wyrzucić. Niestety jeśli tłumimy złość przez dłuższy czas, a partner nie zdaje sobie z tego sprawy, to zaczynamy budować relacje na wzajemnych pretensjach i obwinianiu się o niepowodzenie i zmęczenie. Nasi specjaliści prowadzą terapię małżeńską w Poznaniu zgodnie z indywidualnymi potrzebami i zgodnie z standardami przyjętymi przez krajowe i międzynarodowe towarzystwa naukowe.

Kontakt z nami

ul. Grotkowska 13b, 60-176 Poznań

Poniedziałek -  Czwartek 9:00 - 20:00
Piątek 9.00 - 14.00

© wszystkie prawa zastrzeżone