Prowadzący: Jan Dyba
Termin: 19-21.05.2023
Godziny szkolenia:
Piątek - 10.30 - 19.00 | Sobota - 9.00 - 19.00 | Niedziela - 9.00 - 15.00
Cena:
- do 28.02.2023 - 890 zł
- od 01.03.- 30.04.2023 - 990zł
- od 01.05.2023 - 1099zł
Z uwagi na fakt, że warsztat ma charakter zaawansowany, wymagana jest przynajmniej podstawowa znajomość zagadnienia hipnozy ze szczególnym uwzględnieniem podstaw budowania sugestii.
W razie wątpliwości można skontaktować się z sekretariatem WIPDZMR.
Warsztat ma ograniczoną ilość miejsc. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń wraz z dokonaniem opłaty.
ZAPISY: 601 862 693 lub info@wip-dzmr.poznan.pl
Hipnoza jest jednym z najlepiej przebadanych narzędzi stosowanych w psychoterapii i medycynie. Coraz więcej badań dokumentuje jej skuteczność zarówno jako samodzielnego narzędzia, jak i w połączeniu z różnymi nurtami psychoterapii. Przy jej pomocy można wzmocnić oddziaływania w dowolnej modalności terapeutycznej. Sama w sobie przedstawia unikatowe właściwości, tworząc jedyne w swoim rodzaju środowisko do pracy z pacjentem, gdzie może on znacznie pełniej wykorzystywać własne możliwości, jak i również znacznie intensywniej pracować nad problemem.
Głębokość stanu transowego ma tutaj kluczowe znaczenie. Im głębszy trans hipnotyczny, tym pełniej można pomóc pacjentowi w wykorzystaniu jego własnych możliwości oraz zutylizowaniu licznych zjawisk transowych do stworzenia silnego i przekonującego doświadczenia o charakterze terapeutycznym.
Niniejszy warsztat będzie skupiał się na podstawach pracy w głębokim transie hipnotycznym, a szczególnie na sposobach wywoływania i wzmacniania tego stanu oraz jego utylizacji terapeutycznej idących wraz z nim korzyści.
Uczestnicy szkolenia poznają:
Psycholog, socjolog i psychoterapeuta.
Ukończył między innymi:
1. Całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii i hipnozy klinicznej organizowane przez Fundację Miltona H. Ericksona w Phoenix (Arizona) pod kierownictwem Jeffreya K. Zeiga, Brenta B. Geary'ego i Liliany Borges-Zeig.
2. Cykl szkoleń z terapii poznawczo-behawioralnej w Instytucie Becka (Philadelphia) prowadzonych przez Aarona i Judith Beck oraz nauczycieli instytutu.
3. Szkolenie podstawowe z terapii emotywno-behawioralnej w Instytucie Alberta Ellisa (Nowy Jork),
4. Całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.
Redaktor korespondencyjny The International Journal Of Psychosocial Genomics and Consciousness and Health Research - do 2019 roku.
Założyciel Małopolskiego Instytutu Genomiki Psychospołecznej i Badań nad Świadomością, powołanego w celu propagowania oraz rozwijania myśli i podejścia terapeutycznego doktora Ernesta L. Rossiego w Polsce. Był wieloletnim współpracownikiem i uczniem doktora Ernesta L. Rossiego. Obecnie z dr Kathryn L. Rossi rozwija autorskie koncepcje dotyczące hipnozy terapeutycznej i terapii strategicznej.
Tłumacz książek i tekstów Ernesta L. Rossi i Kathryn Rossi w tym między innymi:
"Nowa neuronauka psychoterapii, hipnozy terapeutycznej i rehabilitacji -twórczy dialog z naszymi genami"
"Kreowanie nowej świadomości - Psychospołeczna genomika samostwarzania"
"Dialog z naszymi genami - neuronauka hipnozy terapeutycznej i psychoterapii"
Autor książki : "Changing Patterns of Human Behavior: An Introduction to the Structural Pattern Reframing" oraz wielu artykułów naukowych z zakresu hipnozy klinicznej i terapeutycznej.