Zapraszamy na kolejne warsztaty praktyczne z terapii koherencji!
Tym razem przyjrzymy się temu, jak w praktyce... być terapeut(k)ą koherencji, czyli wprowadzić w życie postawę i sposób pracy, których wymagają założenia naszego podejścia.
W pracy szkoleniowej i superwizyjnej zauważamy u osób uczących się terapii koherencji pewne charakterystyczne wyzwania i trudności. Część z nich wynika ze starych przyzwyczajeń (potrzeba "wiedzenia" czy interpretacji, przeciwdziałanie objawom), inne z trudności związanych z wprowadzeniem nowego sposobu pracy w życie (praca zgodna z założeniem spójności objawu, okazywanie empatii koherencji, dyrektywność przy jednoczesnym podążąniu, głęboka, wytrwała praca doświadczeniowa, postawa zaciekawienia i niewiedzy przy jednoczesnym, świadomym bazowaniu na mapie procesu rekonsolidacji pamięci).
Często te nowe wyzwania konfrontują nas z naszymi własnymi schematami emocjonalnymi, które nie pozwalają nam pracować w nowy, trudniejszy niż wcześniej, ale nierzadko skuteczniejszy sposób.
Na naszych warsztatach zajmiemy się tymi różnymi scenariuszami i zrobimy wspólnie kolejny krok w stronę tego, byście mogły/-li zaufać sobie jako terapeut(k)om koherencji i w pełni wykorzystać potencjał tego podejścia.
Część dydaktyczną naszego spotkania wesprzemy ćwiczeniami i analizą fragmentów wideo sesji terapii.
W ramach praktycznej części naszego spotkania przeprowadzimy dwie sesje demonstracyjne oraz sesje w małych grupach. Przeznaczymy także sporo czasu na dyskusję w dużej grupie po to, by rozwiązać Wasze wątpliwości związane z ww. zagadnieniami
dr Michał Jasiński – doktor psychologii, psychoterapeuta, filmoznawca, skandynawista, wykładowca Uniwersytetu SWPS w Sopocie. Prowadzi prywatną praktykę terapeutyczną w Barcelonie. Specjalizuje się w nurcie psychoterapii konstruktywistycznych, silnie reprezentowanych na świecie przez ośrodek barceloński. Głównym stosowanym przez niego podejściem jest terapia koherencji. Jest certyfikowanym nauczycielem tego nurtu oraz współpracownikiem naukowym Coherence Psychology Institute, z ramienia którego prowadzi warsztaty w Europie i propaguje wiedzę o procesie rekonsolidacji pamięci w psychoterapii. Wykształcony również w krótkoterminowej terapii strategicznej, terapii narracyjnej oraz AEDP, które w swojej pracy chętnie integruje z terapią koherencji.
O terapii koherencji i innych podejściach doświadczeniowych czytamy i mówimy chętnie na Facebooku w grupie "Miłośnicy terapii koherencji", do której również serdecznie zapraszamy.
Prowadzący: dr Michał Jasiński
Termin: 19-20.12.2025r
Miejsce: siedziba WIP-DZMR, ul.Grotkowska 13b, Poznań
Cena:
Do 27.06.25- 900zł
Do 01.09.25- 1100zł
Do 14.11.25- 1250zł
Zapisy: 601 862 693 lub info@wip-dzmr.poznan.pl