Ośrodek Psychoterapii dla Dzieci, Młodzieży oraz Rodzin i Szkoleń Podyplomowych, placówka Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Psychoterapii

MENU
Jesteś tutaj: Psychoterapia Psychoterapia Psychoterapia grupowa

Psychoterapia grupowa

Psychoterapia grupowa poznań

psychoterapia grupowa w poznaniu

Alternatywą terapii indywidualnej jest terapia grupowa. To systematycznie odbywające się spotkania w małych grupach pod okiem i przewodnictwem profesjonalnego terapeuty. Psychoterapia grupowa w Poznaniu różni się od indywidualnej nie tylko ilością uczestników, ale również budowaniem relacji z innymi ludźmi. Praca z grupą jest zdecydowanie bardziej dynamiczna i pełna nieprzewidywalnych bodźców, które kierują spotkaniem. Psychoterapia grupowa jest szczególnie ważna dla osób, które mają problem z nawiązywaniem relacji interpersonalnych.

Psychoterapia grupowa prowadzona przez nas w Poznaniu ma być przede wszystkim oparciem dla osób, które mają problem z budowaniem więzi z innymi ludźmi oraz z nieśmiałością w kontakcie. Obecność psychoterapeuty z jednej strony pozwala przyjrzeć się gdzie leży problem oraz obserwować, czy następuje poprawa u pacjenta. Przezwyciężenie lęku lub też pomoc w radzeniu sobie z konfliktami, to podstawowy cel dla terapii grupowych prowadzonych przez nasz instytut. W ofercie mamy zarówno spotkania dla dzieci, jak i dla osób dorosłych. W przypadku dzieci spotkania odbywają się najczęściej w formie zabawy.

Psychoterapia grupowa - Poznań

Zajęcia psychoterapii grupowej w Poznaniu odbywają się w obecności kilku lub kilkunastu osób, w zależności od ilości zainteresowanych oraz problemu, z którym ma poradzić sobie grupa. Opinie dotyczące spotkań w grupie są rozbieżne. Z jednej strony człowiek może czuć się zmieszany sytuacją, kiedy musi otworzyć się przed grupą, z drugiej ma szansę na zbudowanie nowych relacji oraz wypracowaniu sobie systemu, jak rozmawiać o problemach i jak sobie z nimi radzić. Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy mają ogromny problem z otwarciem się na nowe kontakty oraz budowaniem długotrwałych relacji. Ponadto terapia grupowa może pomóc w życiu osobistym, z partnerem, rodziną i przyjaciółmi. Wbrew pozorom, bardzo wiele osób nie radzi sobie z okazywaniem emocji oraz ze zwierzaniem się ze swoich rozterek

grupowa psychoterapia - poznań
Decydując się na udział w terapii grupowej mają Państwo możliwość poznania nowych ludzi, którzy również zmagają się z tym samym problemem. Najważniejsze to zrobić pierwszy krok, który jest istotny dla wprowadzenia stopniowych zmian. Podczas zajęć w Poznaniu na psychoterapię grupową uczęszczają osoby, które mają różnorodne problemy związane z obcowaniem w grupach. Pomocy u nas szukają chorzy cierpiący na fobię społeczną oraz osoby, których głównym problemem jest komunikacja międzyludzka, skuteczne porozumienie się z innymi i budowanie długotrwałych relacji. Mając na uwadze delikatność oraz wrażliwość naszych pacjentów współpracujemy tylko z profesjonalnymi terapeutami, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży, a także wyjątkowe zdolności interpersonalne, ułatwiające nawiązywanie relacji z pacjentem. Decydując się na udział w jakiejkolwiek terapii pacjent jest świadomy swoich problemów i wie, co jest najważniejszym krokiem ku zmianie.

Kontakt z nami

ul. Grotkowska 13b, 60-176 Poznań

Poniedziałek -  Czwartek 9:00 - 20:00
Piątek 9.00 - 14.00

© wszystkie prawa zastrzeżone