Ośrodek Psychoterapii dla Dzieci, Młodzieży oraz Rodzin i Szkoleń Podyplomowych, placówka Polskiego Stowarzyszenia Rozwoju Psychoterapii

MENU
Jesteś tutaj: Psychoterapia Psychoterapia Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna Poznań

Nasi specjaliści w Poznaniu prowadzą psychoterapię indywidualną dla osób, które czują, że potrzebują wsparcia oraz pomocy w zakresie psychologicznym. Zajęcia indywidualne odbywają się w wyznaczonym wcześniej dniu, a ich cykliczność pozwala pacjentowi na sukcesywne otwieranie się na relację z psychoterapeutą oraz nawiązywanie relacji. Nasi specjaliści dbają o to, by pacjenci czuli się bezpiecznie, a metody według których jest prowadzone spotkanie były dopasowane do indywidualnych potrzeb i problemów. Z reguły najlepszym sposobem na współpracę z pacjentem jest podejście systemowe oraz psychoterapia ericksonowska. Spotkanie zazwyczaj trwa około 50 minut i jest to wystarczający czas, by pacjent mógł sukcesywnie otwierać się i rozmawiać o swoich problemach.

Z zajęć psychoterapii indywidualnej najczęściej korzystają osoby, które mają problemy i chcą je przezwyciężyć. Decydując się na psychoterapię indywidualna w naszym Instytucie w Poznaniu, zyskują Państwo gwarancję profesjonalnej współpracy z kompetentnymi specjalistami, którzy posiadają wieloletnią praktykę zawodową oraz cechy charakteru, budzące zaufanie wśród pacjentów. Pierwsze spotkanie pozwala na zapoznanie się i dopasowanie odpowiedniej metody leczenia i postępowania, kolejne spotkania są natomiast pogłębioną analizą, która sukcesywnie ma prowadzić do zdefiniowania problemu oraz próby jego naprawy.

Psychoterapia indywidualna może być prowadzona przez krótki czas lub też może przyjąć formę długoterminowych spotkań. Ich ilość jest uzależniona od pacjenta oraz od problemów, z którymi się boryka. Niektórzy potrzebują odnalezienia, gdzie leży problem, a jego znalezienie pozwala na sukcesywne radzenie sobie w trudnych sytuacjach. Bywają pacjenci, którzy uczęszczają na cotygodniowe terapie przez kilka lat. W każdym przypadku nasi specjaliści z Instytutu w Poznaniu muszą mieć możliwość prowadzenia psychoterapii indywidualnej, tak by bez problemu poznać pacjenta, jego problemy oraz ich genezę. Dopiero wnikliwa analiza, pozwala na znalezienie problemu oraz próbę pomocy.

Psychoterapia indywidualna - Poznań

Zajęcia z psychoterapii indywidualnej mają za zadanie poznać siebie oraz lęki, z którymi się borykamy. Problem najczęściej leży w gwałtownej zmianie w dzieciństwie lub późniejszych latach, gdzie w wyniku lęku nie potrafimy przezwyciężyć pewnych sytuacji. Psychoterapia indywidualna jest szczególnie polecana osobom, które doświadczyły cierpienia, nie czują się spełnione, odczuwają lęk i mają problem z funkcjonowaniem w relacji z innymi ludźmi. Nie zawsze chodzi o budowanie relacji z obcymi, czasem największy problem mamy z otwarciem się na rodzinę i przyjaciół. Każda relacja powinna być oparta przede wszystkim na bezpieczeństwie, jeśli nie potrafimy się otworzyć, to jednocześnie nie czujemy się bezpieczni w czyimś towarzystwie. Korzystając z pomocy psychoterapii indywidualnej w Poznaniu pacjenci mają możliwość uzyskania odpowiedzi na pytanie jak należy radzić sobie z problemem i przezwyciężać go podczas kolejnych doświadczeń.

Kontakt z nami

ul. Grotkowska 13b, 60-176 Poznań

Poniedziałek -  Czwartek 9:00 - 20:00
Piątek 9.00 - 14.00

© wszystkie prawa zastrzeżone